Kroužky pro děti

Ve školním roce 2019/2020 nabízíme následující zájmové kroužky a kurzy pro děti na Praze 10:

Počítačové kroužky

Další kroužky

Příprava do školy

Počítačové kroužky

Počítače pro nejmenší

Citlivou formou se i ty nejmenší děti (od 5 let) učí smysluplně využívat počítač a seznamují se se základním ovládáním.

Doporučený věk: od 5 let (znalost čtení výhodou)

Cena: žáci: 60,– Kč/hod.

Tento kroužek momentálně neučíme, protože naše kapacita je vyčerpána ostatními kroužky s větším zájmem.

Kroužek programování pro děti v jazyce Python

Kurz pro děti seznámí se základy programování pomocí jazyku Python. Je vhodný pro ty, kteří s programováním teprve začínají. Python je však zároveň nástroj pro profesionály, a tak seznámením s ním se v kroužku může být uplatněno i dále.

Lektor: Michal Kurka

Poslední hodina kroužku je 10.6.

Koncem srpna budou zveřejněny informace pro přihlašování účastníků na školní rok 2019/20. Předpokládané záhajení kroužku bude v pondělí 16.9.

Doporučený věk: od 6. tř. ZŠ

Cena: děti a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

podrobnosti…

Kroužek programování pro děti v jazyce C/C++

Ikona cpp Kroužek je vhodný pro děti s hlubším zájmem o programování. Děti v kroužku postupně programují jednoduchou grafickou hru a při tom si osvojují algoritmické myšlení, návrh a použití datových struktur a občas využijí i znalosti matematiky či fyziky.

Doporučený věk: děti od 8. tř. ZŠ

Cena: žáci a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

podrobnosti…

Tvorba internetových stránek pro začátečníky

Ikona web Seznámení se základními principy služby WWW. Tvorba statických stránek v jazyce HTML s použitím kaskádových stylů (CSS). Koncepce stránky, formátování textů, vkládání obrázků, mechanismus odkazů, nabídka (menu).

Doporučený věk: od 7. tř. ZŠ

Cena: žáci a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

Tvorba internetových stránek pro pokročilé

Kompletní přehled o službě WWW. Pokročilé techniky v jazyce HTML a CSS. Principy dynamických stránek. Tvorba webových formulářů a jednoduchých aplikací. Základy jazyků PHP a JavaScript, využití databází, bezpečnost, AJAX.

Doporučený věk: od SŠ

Cena: žáci a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

Operační systém GNU/Linux

Ikona Linux Konkrétní náplň podle individuální domluvy. Základní, pokročilá nebo profesionální práce se systémem na úrovni uživatele nebo správce počítače.

Doporučený věk: od SŠ

Cena: studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

Tento kroužek momentálně aktivně neučíme, protože naše kapacita je vyčerpána kroužky programování. Ale v případě zájmu zařazujeme témata z něj do kroužků programování s těmi studenty, kteří chodí více let.

Další kroužky

Kroužek elektroniky a elektrotechniky

Ikona elektronika V kroužku se děti seznamují se základy elektrotechniky. Učí se nejen navrhnout a sestavit jednoduchý elektrický obvod, ale i spočítat a změřit jeho parametry. Postupně poznávají součástky a staví si různá zapojení. Šikovnější se mohou naučit počítat parametry obvodů, navrhovat a vyrábět plošné spoje nebo si vyrobit zajímavou elektronickou hračku – třeba i malého robota.

Doporučený věk: od 6. tř. ZŠ

Cena: žáci a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

podrobnosti…

Kroužek deskových her

Ikona deskovky Moderní společenské hry přináší dětem nejen zábavu ale i poučení. Na schůzkách mají děti možnost seznámit se s celou řadou známých i neznámých her. Zahrají si hry na postřeh, šikovnost i logiku. Schůzka trvá 2 hodiny.

Doporučený věk: hlavně 2. stupeň ZŠ

Cena: 30,– Kč/2 hod.

podrobnosti…

Matematický šikula

Matematický kroužek pro zájemce o logické hříčky a uvažování, řešení příkladů, na jaké ve škole není čas, postupně účast v řadě soutěží (Pythagoriáda, Klokan, Matematická Olympiáda, Brloh, Technoplaneta). Výsledky jsou vidět při pravidelné a dlouhodobé činnosti. V letošním roce je pondělní kroužek pro mladší děti, zřejmě ve dvou termínech, středečná je určen převážně žákům vyšších ročníků.

Doporučený věk: podle skupiny

Cena: 30,– Kč/hod.

podrobnosti…

Příprava do školy

Doučování matematiky a českého jazyka

Kurz je zaměřen na pravidelné doučování a přípravu do školy a nebo na přípravu na přijímací či opravné zkoušky. Největší zájem je o doučování matematiky v rozsahu základní, střední a prvních ročníků vysoké školy. Poradíme s tvorbou referátů a slohů, stejně jako s problémy z fyziky nebo českého jazyka.

Doporučený věk: neomezeno

Cena: 110,– Kč/hod.

podrobnosti…

Doučování angličtiny

Kurz je zaměřen na pravidelnou přípravu do školy a nebo na zkoušky (přijímací, opravné) pro žáky základních a středních škol. Doučujeme i dospělé, tzv. věčné začátečníky.

Doporučený věk: neomezeno

Cena: 60,– Kč/hod.


Vyučovací hodina trvá 60 minut hrubého času, účastník je povinen přicházet na hodinu včas a v klubu se přezouvá. Zameškané hodiny se omlouvají nejpozději do deseti minut po začátku hodiny, jinak kurzovné propadá. V případě dvou neomluvených hodin je místo v kurzu přenecháno dalšímu zájemci bez jakékoliv náhrady. Platby za kroužky se hradí nejlépe měsíčně, a to nejpozději do 25. dne v měsíci.