Kroužky pro děti

Ve školním roce 2021/2022 nabízíme následující zájmové kroužky a kurzy pro děti na Praze 10. Orientujeme se především na technické kroužky, jako kroužky programování a elektrotechniky pro děti, nabízíme i přípravu do školy:

Probíhání kroužků v Kapse
(aktualizováno 9.1.)
Epidemická situace se z určitého pohledu zlepšila, ale je možné opětovné zhoršení.  V závislosti na charakteru kroužku, počtu účastníků a aktuální situaci upravujeme opatření (nošení roušek,…).  Konkrétní změnu proberou s účastníky kroužků naši jednotliví učitelé‑lektoři.

Počítačové kroužky

Kroužek Minetest

od 5. tř. ZŠ

Minetest je počítačová hra podobná hře Minecraft. Hráči mohou vytvářet a ničit různé typy bloků v trojrozměrném otevřeném světě. Lze tvořit rozsáhlé stavby. Hra podporuje konstrukční a prostorové myšlení. Minetest je zdarma ke stažení i hraní.

Lektor: Miloslav Štrunc

Cena: žáci: 90,– Kč/1,5 hod.

Chci vědět víc

Kroužek programování pro děti v jazyce Python

od 6. tř. ZŠ obsazeno

Kurz pro děti seznámí se základy programování pomocí jazyku Python. Je vhodný pro ty, kteří s programováním teprve začínají. Python je však zároveň nástroj pro profesionály, a tak seznámením s ním se v kroužku může být uplatněno i dále.

Lektor: Michal Kurka

Cena: děti a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

Chci vědět víc

Kroužek programování pro děti v jazyce C/C++

od 8. tř. ZŠ obsazeno

Děti v kroužku programují jednoduché grafické hry a při tom si osvojují algoritmické myšlení a občas využijí i znalosti matematiky či fyziky. Každý rok skupina pro úplné začátečníky i několik skupin pokročilejších. Těm zpestřujeme kroužek týmovou prací a tématy z oblasti robotiky, programovatelné elektroniky a další.

Lektor: Tomáš Bláha

Cena: žáci a studenti: 60,– Kč/hod.

Chci vědět víc

Další kroužky

Počítače pro nejmenší

od 5 let

Citlivou formou se i ty nejmenší děti (od 5 let) učí smysluplně využívat počítač a seznamují se se základním ovládáním.

Lektor: Jakub Riedl

Doporučený věk: od 5 let (znalost čtení podmínkou)

Cena: žáci: 60,– Kč/hod.

Kroužek elektroniky a elektrotechniky

od 6. tř. ZŠ

V kroužku se děti seznamují se základy elektrotechniky. Učí se nejen navrhnout a sestavit jednoduchý elektrický obvod, ale i spočítat a změřit jeho parametry. Postupně poznávají součástky a staví si různá zapojení. Šikovnější se mohou naučit počítat parametry obvodů, navrhovat a vyrábět plošné spoje nebo si vyrobit zajímavou elektronickou hračku – třeba i malého robota.

Cena: žáci a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

Chci vědět víc

Kroužek deskových her

hlavně 2. stupeň ZŠ

Moderní společenské hry přináší dětem nejen zábavu ale i poučení. Na schůzkách mají děti možnost seznámit se s celou řadou známých i neznámých her. Zahrají si hry na postřeh, šikovnost i logiku. Schůzka trvá 2 hodiny.

Lektor: Jakub Riedl

Cena: 30,– Kč/2 hod.

Chci vědět víc

Příprava do školy

Doučování matematiky a českého jazyka

věk neomezen

Kurz je zaměřen na pravidelné doučování a přípravu do školy a nebo na přípravu na přijímací či opravné zkoušky. Největší zájem je o doučování matematiky v rozsahu základní, střední a prvních ročníků vysoké školy. Poradíme s tvorbou referátů a slohů, stejně jako s problémy z fyziky nebo českého jazyka.

Lektor: Alena Vávrová

Cena: 110,– Kč/hod.

Chci vědět víc

Matematický šikula

věk podle skupiny

Matematický kroužek pro zájemce o logické hříčky a uvažování, řešení příkladů, na jaké ve škole není čas, postupně účast v řadě soutěží (Pythagoriáda, Klokan, Matematická Olympiáda, Brloh, Technoplaneta). Výsledky jsou vidět při pravidelné a dlouhodobé činnosti. V letošním roce je pondělní kroužek od 14.00 hod pro mladší děti, středeční (14.00–15.30) je určen pouze žákům vyšších ročníků.

Lektor: Alena Vávrová

Cena: 30,– Kč/hod.

Chci vědět víc

Doučování angličtiny

věk neomezen

Kurz je zaměřen na pravidelnou přípravu do školy a nebo na zkoušky (přijímací, opravné) pro žáky základních a středních škol. Doučujeme i dospělé, tzv. věčné začátečníky.

Lektor: Jitka Fendrychová

Cena: 60,– Kč/hod.


Vyučovací hodina trvá 60 minut hrubého času, účastník je povinen přicházet na hodinu včas a v klubu se přezouvá. Zameškané hodiny se omlouvají nejpozději do deseti minut po začátku hodiny, jinak kurzovné propadá. V případě dvou neomluvených hodin je místo v kurzu přenecháno dalšímu zájemci bez jakékoliv náhrady. Platby za kroužky se hradí nejlépe měsíčně, a to nejpozději do 25. dne v měsíci.