Kroužky pro děti

Ve školním roce 2021/2022 nabízíme následující zájmové kroužky a kurzy pro děti na Praze 10. Orientujeme se především na technické kroužky, jako kroužky programování a elektrotechniky pro děti, nabízíme i přípravu do školy:

Počítačové kroužky

Další kroužky

Příprava do školy

Probíhání kroužků v Kapse
(aktualizováno 7.5.)
Vzhledem k uvolňování opatření se pro některé kroužky spouští výuka v prostorách Kapsy.  Záleží na charakteru kroužku a počtu účastníků v něm.  Konkrétní změnu proberou s účastníky kroužků naši jednotliví učitelé-lektoři.

Probíhání kroužků v Kapse
(aktualizováno 2.10.)
Vzhledem k novým nařízením od 5.10. se mění výuka v kroužcích.  V závislosti na charakteru kroužku a počtu účastníků kroužek buď pokračuje standardně dál, nebo se rozděluje na menší skupiny, nebo se přechází na distanční způsob, nebo se dočasně úplně zastavuje.  Konkrétní změnu proberou s účastníky kroužků naši jednotliví učitelé-lektoři.

Z důvodu hygienických nařízení:

  • Do Kapsy vstupujeme s rouškou nebo jinou odpovídající ochranou. Po celou dobu v Kapse ji máme nasazenou.
  • Po vstupu do Kapsy si očistíme ruce připravenou dezinfekcí, případně si je důkladně umyjeme mýdlem.
  • Kroužky končí o pár minut dříve, aby došlo k bezpečnější výměně s návštěvníky následujícího kroužku.

Kroužky v Kapse zastaveny
(aktualizováno 3.2.)
Z důvodů pokračujících omezení zájmových aktivit kroužky v prostorách našeho klubu stále neprobíhají.  Podle možností některá výuka probíhá distančně.  Činnost ostatních kroužků je pozastavena.

Počítačové kroužky

Počítače pro nejmenší

Citlivou formou se i ty nejmenší děti (od 5 let) učí smysluplně využívat počítač a seznamují se se základním ovládáním.

Lektor: Jakub Riedl

Doporučený věk: od 5 let (znalost čtení podmínkou)

Cena: žáci: 60,– Kč/hod.

Kroužek programování pro děti v Minecraftu

Kurz pro děti cca. od 10-ti let, kde se budou učit základy programování v prostředí hry Minecraft. Kroužek je určený pro děti, kteří Minecraft už znají, hrají si v něm a chtějí se naučit základy programování.

Lektor: Miloslav Štrunc

Doporučený věk: od 5. tř. ZŠ

Cena: děti a studenti: 90,– Kč/90 min.

podrobnosti…

Kroužek programování pro děti v jazyce Python

Ikona python Kurz pro děti seznámí se základy programování pomocí jazyku Python. Je vhodný pro ty, kteří s programováním teprve začínají. Python je však zároveň nástroj pro profesionály, a tak seznámením s ním se v kroužku může být uplatněno i dále.

Lektor: Michal Kurka

Aktuální informace  (stav k 22.5.):   Výuka zahájena od pondělí 24.5.

Výuka kroužku je stále pozastavena.  Distanční forma výuky se neplánuje z důvodu nemožnosti dostatečného osobního přístupu k účastníkům kroužku.  Platby za kroužek na 2.pololetí žádné nebudou.  Není potřeba dále sledovat web Kapsy, při změně stavu budou všichni osloveni mailem.

Od pondělí 5.10. pokračuje výuka dál.  Avšak dojde k rozdělení účastníků kroužku na dvě skupiny, jedna bude chodit v liché týdny, druhá bude chodit v sudé týdny.  O zařazení do skupiny bude lektor jednotlivě informovat emailem.  Den v týdnu, čas a délka kroužku zůstávají nezměněny.

Doporučený věk: od 6. tř. ZŠ

Cena: děti a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

podrobnosti…

Kroužek programování pro děti v jazyce C/C++

Ikona cpp Kroužek je vhodný pro děti, které se o programování trochu více zajímají. Každý rok skupina pro úplné začátečníky i několik skupin, které pokračují z minulých let. Děti v kroužku postupně programují jednoduchou grafickou hru a při tom si osvojují algoritmické myšlení, návrh a použití datových struktur a občas využijí i znalosti matematiky či fyziky.

Lektor: Tomáš Bláha

Doporučený věk: děti od 8. tř. ZŠ

Cena: žáci a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

podrobnosti…

Tvorba internetových stránek pro začátečníky

Ikona web Seznámení se základními principy služby WWW. Tvorba statických stránek v jazyce HTML s použitím kaskádových stylů (CSS). Koncepce stránky, formátování textů, vkládání obrázků, mechanismus odkazů, nabídka (menu).

Lektor: Tomáš Bláha

Doporučený věk: od 7. tř. ZŠ

Cena: žáci a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

Tvorba internetových stránek pro pokročilé

Kompletní přehled o službě WWW. Pokročilé techniky v jazyce HTML a CSS. Principy dynamických stránek. Tvorba webových formulářů a jednoduchých aplikací. Základy jazyků PHP a JavaScript, využití databází, bezpečnost, AJAX.

Lektor: Tomáš Bláha

Doporučený věk: od SŠ

Cena: žáci a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

Operační systém GNU/Linux

Ikona Linux Konkrétní náplň podle individuální domluvy. Základní, pokročilá nebo profesionální práce se systémem na úrovni uživatele nebo správce počítače.

Doporučený věk: od SŠ

Cena: studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

Tento kroužek momentálně aktivně neučíme, protože naše kapacita je vyčerpána kroužky programování. Ale v případě zájmu zařazujeme témata z něj do kroužků programování s těmi studenty, kteří chodí více let.

Další kroužky

Kroužek elektroniky a elektrotechniky

Ikona elektronika V kroužku se děti seznamují se základy elektrotechniky. Učí se nejen navrhnout a sestavit jednoduchý elektrický obvod, ale i spočítat a změřit jeho parametry. Postupně poznávají součástky a staví si různá zapojení. Šikovnější se mohou naučit počítat parametry obvodů, navrhovat a vyrábět plošné spoje nebo si vyrobit zajímavou elektronickou hračku – třeba i malého robota.

Doporučený věk: od 6. tř. ZŠ

Cena: žáci a studenti: 60,– Kč/hod., ostatní: 80,– Kč/hod.

podrobnosti…

Kroužek deskových her

Ikona deskovky Moderní společenské hry přináší dětem nejen zábavu ale i poučení. Na schůzkách mají děti možnost seznámit se s celou řadou známých i neznámých her. Zahrají si hry na postřeh, šikovnost i logiku. Schůzka trvá 2 hodiny.

Lektor: Jakub Riedl

Doporučený věk: hlavně 2. stupeň ZŠ

Cena: 30,– Kč/2 hod.

podrobnosti…

Matematický šikula

Matematický kroužek pro zájemce o logické hříčky a uvažování, řešení příkladů, na jaké ve škole není čas, postupně účast v řadě soutěží (Pythagoriáda, Klokan, Matematická Olympiáda, Brloh, Technoplaneta). Výsledky jsou vidět při pravidelné a dlouhodobé činnosti. V letošním roce je pondělní kroužek od 14.00 hod pro mladší děti, středeční (14.00–15.30) je určen pouze žákům vyšších ročníků.

Lektor: Alena Vávrová

Doporučený věk: podle skupiny

Cena: 30,– Kč/hod.

podrobnosti…

Příprava do školy

Doučování matematiky a českého jazyka

Kurz je zaměřen na pravidelné doučování a přípravu do školy a nebo na přípravu na přijímací či opravné zkoušky. Největší zájem je o doučování matematiky v rozsahu základní, střední a prvních ročníků vysoké školy. Poradíme s tvorbou referátů a slohů, stejně jako s problémy z fyziky nebo českého jazyka.

Lektor: Alena Vávrová

Doporučený věk: neomezeno

Cena: 110,– Kč/hod.

podrobnosti…

Doučování angličtiny

Kurz je zaměřen na pravidelnou přípravu do školy a nebo na zkoušky (přijímací, opravné) pro žáky základních a středních škol. Doučujeme i dospělé, tzv. věčné začátečníky.

Lektor: Jitka Fendrychová

Doporučený věk: neomezeno

Cena: 60,– Kč/hod.


Vyučovací hodina trvá 60 minut hrubého času, účastník je povinen přicházet na hodinu včas a v klubu se přezouvá. Zameškané hodiny se omlouvají nejpozději do deseti minut po začátku hodiny, jinak kurzovné propadá. V případě dvou neomluvených hodin je místo v kurzu přenecháno dalšímu zájemci bez jakékoliv náhrady. Platby za kroužky se hradí nejlépe měsíčně, a to nejpozději do 25. dne v měsíci.