Klub KAPSA

Dětský počítačový klub
Norská 5, Praha 10 – Vršovice, tel.: 271 740 917

Dětský počítačový klub Kapsa je nezisková organizace, která se zabývá seznamováním dětí s výpočetní technikou. Pořádáme nejen kurzy práce s počítačem, internetem a programování, ale také učíme elektroniku, angličtinu a hrajeme deskové hry. V rámci přípravy do školy doučujeme matematiku, fyziku a český jazyk v rozsahu ZŠ i SŠ.

Probíhání kroužků v Kapse
(aktualizováno 7.5.)
Vzhledem k uvolňování opatření se pro některé kroužky spouští výuka v prostorách Kapsy.  Záleží na charakteru kroužku a počtu účastníků v něm.  Konkrétní změnu proberou s účastníky kroužků naši jednotliví učitelé-lektoři.

Probíhání kroužků v Kapse
(aktualizováno 2.10.)
Vzhledem k novým nařízením od 5.10. se mění výuka v kroužcích.  V závislosti na charakteru kroužku a počtu účastníků kroužek buď pokračuje standardně dál, nebo se rozděluje na menší skupiny, nebo se přechází na distanční způsob, nebo se dočasně úplně zastavuje.  Konkrétní změnu proberou s účastníky kroužků naši jednotliví učitelé-lektoři.

Z důvodu hygienických nařízení:

  • Do Kapsy vstupujeme s rouškou nebo jinou odpovídající ochranou. Po celou dobu v Kapse ji máme nasazenou.
  • Po vstupu do Kapsy si očistíme ruce připravenou dezinfekcí, případně si je důkladně umyjeme mýdlem.
  • Kroužky končí o pár minut dříve, aby došlo k bezpečnější výměně s návštěvníky následujícího kroužku.

Kroužky v Kapse zastaveny
(aktualizováno 3.2.)
Z důvodů pokračujících omezení zájmových aktivit kroužky v prostorách našeho klubu stále neprobíhají.  Podle možností některá výuka probíhá distančně.  Činnost ostatních kroužků je pozastavena.

Naše kroužky pro děti

Kroužek programování pro děti

Kroužek elektroniky

Příprava do školy

Všechny kroužky

Novinky

Procvičování učiva o letních prázdninách

8.6.2021

V červenci a srpnu probíhá PePeK - prázdninové procvičování v Kapse. Denně 10 - 12h, přednostně matematika, český jazyk a angličtina v rozsahu 5. - 13. ročník. Individuální přístup, 150 Kč/hod (nebo 1200 Kč/10 hod). Po dohodě možno i on-line.

Nový kroužek Programování v Minecraftu

3.9.2020

Otevíráme zápis do úplně nového kroužku! Programování v Minecraftu. Kroužek pro děti (od cca. 5. tř. ZŠ) které mají rády Minecraft a chtějí se naučit programovat zábavnou formou. Více podrobností zde.

Ostatní kroužky poběží podle zvyklostí, prosíme na technické kroužky (elektronika, programování) se domlouvejte přímo s lektory prostřednictvím e-mailu.

Začínáme další (27.rok) své činnosti

1.9.2019

Zápis do kroužků doporučujeme hned, jak víte rozvrh ve škole. Pokud není uvedeno jinak, činnost kroužků se rozběhne hned začátkem září. Na technické kroužky (elektronika, programování) se prosím domlouvejte přímo s lektory prostřednictvím e-mailu.

Začínáme další (26.rok) své činnosti

1.9.2018

Nový školní rok zahajujeme v podstatě s nezměněnou nabídkou kroužků a kurzů. Zápis na kroužky doučování a angličtiny probíhá průběžně od 3. září, kdy máte už školní rozvrh. Na technické kroužky (elektronika, programování) se prosím domlouvejte přímo s lektory prostřednictvím e-mailu.

Kroužky Deskové hry a Počítače pro nejmenší vedou studenti vysokých škol, kteří se musí podřídit své škole a vyčkat na rozvrh. Proto budou termíny těchto kroužků známy a kroužky zahájeny až počátkem října.

Archiv novinek