Secret agent laser obstacle chess

Ahoj! Potřeboval bych poradit s pár věcmi… Chtěl bych nějakým způsobem připojit fotodiodu k počítači a pak s ní ještě pracovat. Zjišťovat intenzitu světla.

Takhle nevinně začal jeden z našich projektů na pomezí programování a elektroniky. Ukázalo se, že Žirafáček chce vyrobit laserovou síť, která bude strážit poklad na skautském táboře ne nepodobnou té, kterou známe z Big Bang Theory. V kroužku jsme vyrobili a naprogramovali potřebnou elektroniku, která detekuje přerušení laserového paprsku a do počítače pošle signál ke spuštění poplachu (počítač přehraje připravenou MP3).

A jak to dopadlo?

Skvěle! Půjčili jsme si bývalou školu, za hoďku jsme to rozestavěli, vykouřili jsme to tam a fungovalo to skvěle. Ani se to nehýbalo s těmi novými krabičkami. Děti to taky bavilo… Udělal jsem to tak, že tam jednotlivě chodili asi půl hodiny. A končit se jim vůbec nechtělo.

Jenom… ta poslední změna v programu co jsem udělal (na mačkání tlačítka při alarmu) to asi trochu rozbila. Ty lasery se vypnou jen na chviličku. Tak jsem trochu upravil program v počítači a možná to bylo ve výsledku dobře.