Mistrovství ČR 2008

Mistrovství republiky

máme za sebou, proběhlo v sobotu 29.listopadu 2008 od 9.30 na Základní škole Kodaňská 16, Praha 10 - Vršovice

pohled Katky Suché, čerstvé mistryně republiky

Tak je za námi "kulaté" 10. Mistrovství ČR v Zatre. Letošní celorepublikové setkání osůbek více či méně postižených závislostí na této hře se uskutečnilo jako už v některých předešlých letech v ZŠ Kodaňská pod patronátem naší milé Áji. Byl to zároveň jeden z turnajů započítaných do Hráče roku, který výborným způsobem organizují naše milá Dana s naším milým Karlem:-)) Takže k věci.

Turnajové klání bylo naplánováno na devět kol švýcarským systémem. První partie byly hlavně pro některé hráče důležité z hlediska konečného dosaženého druhotného kritéria Buchholz. Z počátečních bojů nejlépe vycházeli Honza Paroubek a hlavně Petr Petras, kteří dlouho proplouvali turnajem bez "ztráty kytičky". Jak už se stává zvykem na soutěžích s větším počtem účastníků, do bojů o první příčky v posledním kole se nakonec probojovalo více hráčů, v tomto případě 5 z nás, a to Milan Petras, Petr Petras, Mirda Voráček a Vláďa s Katkou Suchých, všichni majíce po dvou prohrách. Drama vyvrcholilo velmi vyrovnanými partiemi u prvních třech stolů. Z hráčů si nakonec zatrové štěstíčko vybralo Katku S. a Vláďu S., čímž jim pomohlo k prvním dvěma místům v konečném umístění. Katka vybojovala krásnou prachumilnou plaketu; dále dostali pomelo a kupu výborných mandarinek. Petr Petras se umístil na třetím místě s třemi prohrami a nejlepším "Buchholzem".

Je nutno dodat, že těm ostatním chodily samé trojky, nechodilo to na křížky a vůbec se špatně vyspali (nepočítám hráče začínající, pro které je úspěch, že vydrželi s velkým nasazením hrát až do konce, což mnohdy není jednoduché). Přesto nebo právě proto si drobnou cenu a diplom odnesl každý. Už se ale určitě všichni "zatre závisláci" těšíme na další turnaje, na kterých to může dopadnout úplně jinak, protože o tom tahle hra tak trochu je.

Díky Ájo!

Letošní pořadíJménoLoňské pořadíÁjiny komentáře
1.Kateřina Suchá2.Zase mě porazila … kdo ví, co v tom guláši a vánočním cukroví, jež nabízela, bylo …
2.Vladimír Suchý3.3.Petr Petras14.4.Mirek Voráček-A to se prosím přihlásil až v sobotu ráno … a othello hraje ještě líp. Je to možné? A normální?
5.Milan Petras13.Když on to má všechno tak promyšlené, že i to štěstíčko ošulí
6.Karel Jeřábek4.
7.Michal Böhm-prostě si příjdou, kouknou a zabodují
8.Jiří Paroubek-Osmička je pro Jirku magická a mezi dospěláky pěkné umístění
9.Jan Paroubek-Přeji hlavně Jirkovi, že jednou je o fousínek lepší než brácha
10.Martin Válek5.11.Alena Vávrová7.no, jako obvykle, půl na půl
12.Jarka Voráčková11.Krásně jsme si navzájem potřásly tlapkami
13.Stanislav Kunc-Chvílemi hráli ve dvou, ale Bobeš pak si raději kreslil, ale umístění krásné. Musíme si na něj dát OPRAVDU pozor
14.Eva Jílková10.Přesně, co jsem říkala - hrály jsme spolu, málem mě porazila a přitom citově vydírala ..
15.Filip Medřický8.Filip dorazil a hrál a padalo mu to zvláště ke konci hodně ošklivě
16.Vlasta Petrasová1.17.Daniel Borák16.Porazila jsem ho !!!!!!
18.Patrik Sedláček-19.Bronislav Page-Broňa si svůj cíl splnil - skončil lépe než mamka
20.Jakub Mitiska-21.Petra Studená-22.Michal Löbl-Michal je se svými třemi výhrami víc než spokojen a úspěšně se odlepuje ode dna výsledkových listin
23.Michal Kunc-24.Dana Rolečková18.Daně to v poslední době nepadá, ale na druhou stranu tvrdí, že na dolních zatrovnicích si více pokecá
25.Lenka Page-Lenka: "Tak jsem si po příchodu hodila partii Zatre s počítačem a vyhrála jsem rozdílem asi 30 bodů, což je zřejmě můj nej výsledek při hře s computerem - to mi to takhle pěkně nemohlo jít přes den?"
26.Radka Sedláčková-Cestou na turnaj si v autobuse přečetla pravidla Zatre …

Jakub Riedl - on na to zapomněl!! Jak může někdo zapomenout na MR v tak skvělé hře?