Kroužek programování pro děti v Minecraftu

Kroužek programování v Minecraftu je určen pro děti ve věku cca. kolem deseti let, tj. asi tak 5. tř. ZŠ. Předpokladem u dítěte je, že Minecraft zná a umí si v něm "vykraftit" (postavit/vyrobit) co potřebuje a zároveň ho láká naučit se, jak se to dělá aby vznikl nějaký program, který něco ovládá.

Budeme začínat od úplných základů aby děti pochopily jak programátor převádí to, co chce, aby počítač dělal, do jednotlivých kroků. My budeme programovat v Minecraftu malou želvu a ta nám pomůže pochopit základy jak se tvoří program. Z počátku ji budeme ovládat pomocí klikání na ovladači a později budeme pro ní sestavovat jednoduché programy o několika jednoduchých krocích.

Až si to všechno osvojíme, přidáme další prvky programátorských základů, jako jsou proměnné, podmínky a cykly. A tak toho naše želva bude umět stále víc a víc.

Až nám programování v grafickém editoru s ikonami bude příliš těsné pro naše již velké programy co toho hodně umí, naučíme se psát program přímo v kódu programovacího jazyka Lua a budeme programovat naší želvu jako opravdoví programátoři. Budeme si prostě hrát a přitom se i něco naučíme. Naučíme se, že programování je také hra a hrát si, nás baví.

Potřebné vybavení

Budete potřebovat aktivní licenci pro Minecraft tzv. Java edition. Pokud ji ještě nemáte, můžete ji zakoupit zde. Na těchto stránkách se napřed zaregistrujete a pak si zakoupíte licenci na Minecraft. Stojí kolem 24€. Pozor! Licence Minecraft WINDOWS 10 / Android / XBOX / PS4 nelze na našem kroužku využít!

Je nutné aby dítě již přišlo na první schůzku a znalo nebo mělo napsané svoje přihlašovací údaje (mailová adresa a heslo) na stránky minecraft.net. Tyto údaje jsou zároveň přihlašovacími údaji do hry Minecraft, které bude na kroužku potřebovat.

Bohužel je toto opatření nutné abychom vyhověli licenčním podmínkám firmy která stojí za hrou Minecraft. Na druhou stranu, tato licence na Minecraft zůstane Vašemu dítěti trvale a jistě mu přinese mnoho radosti ze hry Minecraft i později. Nicméně věřím, že pokud Vaše děti Minecraft znají, doma si s ním hrají, tak velmi pravděpodobně tuto licenci již vlastníte a nemusíte ji tedy kupovat.

Věk:Od 10-ti let věku (nižší věk podle dohody)
Den konání:úterý od 16:00 do 17:30
Volná místa:Ne
Vedoucí:Miloslav Štrunc
Cena:90,– Kč / 90 min.

Často kladené otázky

Jak se mám přihlásit?
Zájemci, prosím napište na e-mail a domluvíme se. Kurz programování učíme na Praze 10 Vršovicích.
Od kdy kurz začíná?
Zatím, půjde-li vše dobře plánujeme začátek kurzu na úterý 29.9.2020 kdy se poprvé sejdeme v klubu Kapsa.
Pro kolik dětí kroužek je?
Kroužek je koncipován pro 4 děti, ještě není zaplněn, ale zájem je velký tak si účast řádně promyslete a myslí-li to Vaše dítě s programováním vážně, neotálejte se závaznou přihláškou.